Dodano 2011-11-15

Hotel Platinum w Ostródzie – unikalna oferta i atrakcyjny model biznesowy przyciągają inwestorów

Sprzedaż pokoi i apartamentów w zlokalizowanym w Ostródzie condohotelu prowadzi od sierpnia 2011 Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group. Do tej pory około 50% pokoi zostało sprzedanych lub zarezerwowanych. Inwestorów przyciąga atrakcyjny model biznesowy oraz możliwość natychmiastowego wejścia do programu hotelowego i czerpania zysków z wynajmu zakupionego pokoju.

W przypadku Hotelu Platinum oferowany jest atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 40% (netto) zysku w okresie pierwszych 5 lat, co daje roczną stopę zwrotu na poziomie 8%. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich pokoi w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie rocznych zwrotów nawet do 11% inwestycji netto.

Hotel Platinum to także niespotykaną dotąd na polskim rynku condo możliwość inwestycji w obiekt hotelowy, który jest w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadzi działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Hotel ten, dzięki skutecznym  działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym posiada dobrze ugruntowany, pozytywny wizerunek, rozpoznawalność na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że kupując pokój lub apartament w tym hotelu, inwestor od dnia zawarcia umowy staje się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosi takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. Tak komfortowego dla klienta rozwiązania na polskim rynku jeszcze nie było – tłumaczy Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting – To właśnie z tego powodu oraz dzięki perspektywie bardzo atrakcyjnych zwrotów z inwestycji mamy do czynienia z tak dynamiczną sprzedażą – dodaje Malicki.

Dodatkowym autem tej oferty jest brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem apartamentów oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji, każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, może ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Hotel Platinum (www.hotelplatinum.pl) jest położony w centralnej części Ostródy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, a także niedaleko jeziora Drwęckiego i głównej promenady spacerowej. To obiekt czterogwiazdkowy dysponujący 56 pokojami i apartamentami, restauracją, profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, gabinetami odnowy biologicznej, centrum zabaw dla dzieci KidzFun oraz Aquaparkiem, z którym jest połączony bezpośrednim, podziemnym przejściem.

Ostróda zwana także Perłą Mazur jest atrakcyjną turystycznie miejscowością wypoczynkową usytuowaną w ciągu dróg nr 7, 15 i 16 (łatwy dojazd z Gdańska i Warszawy). W ostatnich latach władze miasta prowadzą aktywną politykę inwestycyjną z nastawieniem na rozbudowę zaplecza turystyczno-sportowo-rekreacyjnego.