Dodano 2012-05-01

Kolejny condohotel należący do Condohotels Group sprzedany

Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group, zakończył sprzedaż pokoi i apartamentów w kolejnym obiekcie hotelowym, Hotelu Platinum Aqua Fun & Events**** zlokalizowanym w Ostródzie. W sumie nabywców znalazło 50 pokoi i 6 apartamentów, których ceny zaczynały się od 239 tys. PLN netto (pokój o metrażu 24 mkw.). Sprzedaż rozpoczęła się w sierpniu 2011r., trwała więc w sumie dużo mniej niż rok. Około 15% inwestorów stanowili klienci powracający, mniej więcej tyle samo zakupiło więcej niż jeden pokój. Nabywcy już od chwili podpisania aktu notarialnego uczestniczyli w podziale zysków z tytułu najmu ich pokoi. Wypłaty pierwszych rent miały miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W ciągu najbliższego kwartału Condohotels Group przedstawi kolejną inwestycję, która będzie sprzedawana w systemie condo.

Inwestorów przyciągał atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 8% zysku rocznie, a po pierwszych 5 latach minimum 8%. Hotel Platinum wyróżniał także fakt, iż obiekt ten w chwili rozpoczęcia sprzedaży był w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadził działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Hotel ten, dzięki skutecznym działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym, posiada dobrze ugruntowaną pozycję na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Inwestorzy, którzy nabyli pokoje i apartamenty byli włączani do programu hotelowego z chwilą podpisania aktów notarialnych, a pierwsze wypłaty kwartalnych rent miały miejsce jeszcze w roku 2011.

Dodatkowym autem oferty był, niespotykany dotąd na rynku, brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem pokoi oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji, każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, mógł ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Wyjątkowość tej oferty polegała na tym, że kupując pokój lub apartament w Hotelu Platinum, inwestor od dnia zawarcia umowy stawał się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosił takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. – tłumaczy Tomasz Malicki, General Manager Condohotels Group – Kolejnym wyróżnikiem tej inwestycji  było innowacyjne rozwiązanie polegające na wyeliminowaniu wszelkich kosztów związanych z umeblowaniem apartamentu. – dodaje Malicki.

Wśród inwestorów, którzy kupili pokoje w Hotelu Platinum znalazły się osoby, które wcześniej zakupiły apartamenty w poprzednich obiektach oferowanych przez Condohotels Group. Stanowili oni prawie 15% wszystkich nabywców. Również około 15% inwestorów zdecydowało się na zakupienie więcej niż 1 pokoju.

To, że wracają do nas klienci, którzy już posiadają pokoje w naszych obiektach, a także fakt, iż duża część inwestorów decydowała się na zakup więcej niż jednej jednostki w Hotelu Platinum, świadczy o poziomie naszej oferty i potwierdza, iż rzetelnie wywiązujemy się ze swoich zobowiązań wobec klientów. – komentuje Malicki.

Kolejna inwestycja, która w najbliższym kwartale zostanie wprowadzona do sprzedaży to 5* hotel powstający w Ostródzie, nieopodal jeziora Drwęckiego i plaży miejskiej. Obiekt będzie dysponował około 220 pokojami i apartamentami, restauracjami, kawiarnią, klubem nocnym, aquaparkiem z basenami krytymi i odkrytymi oraz kompleksem zjeżdżalń, kręgielnią, centrum spa&wellness oraz salami konferencyjnymi mogącymi łącznie pomieścić około 1000 osób. Na poziomie recepcji znajdzie się także galeria z ekskluzywnymi punktami usługowymi i handlowymi. Sąsiedztwo jeziora i plaży miejskiej z kompleksem pomostów i wypożyczalnią sprzętu wodnego podnoszą atrakcyjność lokalizacji tego obiektu. Wartość inwestycji to ponad 65 mln PLN. Planowane oddanie obiektu do użytkowania to pierwsza połowa roku 2013.