Dodano 2011-01-21

„Miękkie” otwarcie condo-hotelu Willa Port Conference Resort & SPA i pierwsze zyski dla właścicieli apartamentów

21 stycznia 2011r. hotel Willa Port Conference Resort & SPA w Ostródzie należący do sieci Condohotels Group został otwarty dla gości. Obecnie obiekt przechodzi okres tzw. miękkiego otwarcia, w którym testowana jest jego infrastruktura i funkcjonowanie. Natomiast pierwszego stycznia ruszył program wynajmu, który generuje zyski dla właścicieli pokoi i apartamentów znajdujących się w Willa Port. W ofercie spółki Condobroker Estates & Consulting, wyłącznego agenta sprzedaży Condohotels Group, znajdują się jeszcze ostatnie wolne apartamenty. Inwestorzy, które je kupią od razu zaczną czerpać zyski z wynajmu – w ciągu pierwszych trzech lat  gwarantowany zwrot 25% zainwestowanego kapitału.

Hotel Willa Port Conference Resort & SPA jest położony w Ostródzie na Mazurach, tuż nad brzegiem Jeziora Drwęckiego. Znajdują się w nim 83 komfortowe pokoje, dwie restauracje – śniadaniowa „Latte” i ogólnodostępna „Aqua Marina”, zaplecze konferencyjne oraz kompleks spa & wellness. Do dyspozycji gości przeznaczono parking ze 120 miejscami postojowymi. Hotel znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu typowych miejskich atrakcji i udogodnień. Bliskość jeziora i piękne widoki rozpościerające się z okien i tarasów pokoi niosą uspokojenie i relaks dla ciała i ducha. Oprócz komfortowych elementów wyposażenia i eleganckich dekoracji utrzymanych w spójnym stylu w pokojach znajdują się telewizory LCD, minibary, sejfy oraz bezprzewodowe podłączenie do Internetu. Dostępne są także pokoje dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W menu restauracji można znaleźć szeroki wybór dań stanowiących połączenie nowoczesnych koncepcji kulinarnych i międzynarodowych trendów z tradycyjną kuchnią regionalną wykorzystującą świeże składniki będące naturalnym bogactwem Warmii i Mazur. Na kieliszek dobrego wina lub drinka zaprasza hotelowy bar „Szot”. Hotel specjalizuje się w organizacji konferencji i spotkań biznesowych, oferując nowoczesną salę konferencyjno-widowiskową o powierzchni 288 mkw. z możliwością podziału na dwa mniejsze pomieszczenia. Dostępne są także dwie sale o powierzchni 65 i 60 mkw. W hotelowym SPA goście mogą skorzystać z szerokiego wachlarza zabiegów na twarz i ciało, usług kosmetycznych, masaży, a także basenu solankowego z możliwością pływania pod prąd. Obiekt jest bardzo dobrze dostępny komunikacyjnie – w Ostródzie krzyżują się drogi nr 7, 15 i 16, co zapewnia dobry dojazd m.in. od strony Warszawy (210km) i Gdańska (130km). Dostępna jest już nowa strona internetowa hotelu działająca pod adresem www.willaport.pl.

System condo – model biznesowy dla właścicieli apartamentów w Willa Port Resort Conference Resort & SPA

Strategia inwestycyjna w systemie condo obejmuje zakup wysokiej klasy apartamentu hotelowego i przekazanie go w zarządzanie wykwalifikowanej firmie, której celem jest maksymalizacja zysków. Na podstawie umowy najmu zawieranej na 10 lat w okresie pierwszych 3 lat inwestor otrzymuje gwarancję wypłaty stałych kwartalnych rent o łącznej wartości stanowiącej 25% zainwestowanego kapitału (netto). Zwrot gwarantowany dla właścicieli apartamentów będzie wynosił w pierwszych trzech latach odpowiednio: 7,5%, 8,5% oraz 9% wartości inwestycji netto. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich apartamentów w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie zysków nawet do 14% inwestycji netto. Kupujący apartament w Willa Port Resort mają także możliwość uzyskania zwrotu 23% VAT nawet, jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej. Większość kosztów związanych z utrzymaniem i eksploatacją apartamentu ponosi operator, po stronie właściciela pozostaje jedynie fundusz remontowy oraz podatki - gruntowy i od nieruchomości.