Dodano 2011-08-09

Nowa, wyjątkowa oferta inwestycyjna Condohotels Group z gwarantowanym zwrotem 40% zainwestowanego kapitału w 5 lat

Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group, zaprezentował ofertę sprzedaży pokoi i apartamentów w kolejnym, tym razem unikatowym na polskim rynku, obiekcie hotelowym w systemie condo, Hotelu Platinum Aqua Fun & Events**** w Ostródzie. Firma przedstawiła atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 40% zysku w okresie pierwszych 5 lat. O wyjątkowości tej propozycji świadczy także fakt, że oferowane są pokoje i apartamenty w obiekcie hotelowym, który jest w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadzi działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Dodatkowym autem oferty jest niespotykany dotąd na rynku brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem apartamentów oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji, każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, może ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Strategia inwestycyjna w systemie condo obejmuje zakup wysokiej klasy pokoju lub apartamentu hotelowego w atrakcyjnym turystycznie miejscu Polski. Właściciel nieruchomości - w ramach umowy najmu - przekazuje ją w zarządzanie wykwalifikowanej firmie, której celem jest maksymalizacja zysków. Oferta Condohotels daje możliwość wykorzystania potencjału rynku nieruchomości hotelowych do pomnażania kapitału.  – twierdzi Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting. - Inwestycja w apartament condo jest adresowana do osób prywatnych i firm posiadających nadwyżkę gotówki i poszukujących bezpiecznej formy lokaty kapitału z gwarancją wypłacanych regularnie zysków. Umożliwia ona także dywersyfikację portfela inwestycyjnego o dojrzałą klasę aktywów z wysokim potencjałem wzrostu wartości – dodaje Malicki.

Oferta Condohotels – inwestycja z gwarantowaną 40% stopą zwrotu w okresie 5 lat

Condobroker Estates & Consulting oferuje inwestorom zakup pokoju lub apartamentu w condo-hotelu Platinum w Ostródzie, atrakcyjnym turystycznie miejscu Polski, a następnie udostępnienie go do wynajmu w ramach programu hotelowego prowadzonego przez profesjonalnego operatora, spółkę Condohotels Management. Na podstawie umowy najmu zawieranej z operatorem hotelowym w okresie pierwszych 5 lat inwestor otrzymuje gwarancję wypłaty stałych kwartalnych rent o łącznej wartości stanowiącej 40% zainwestowanego kapitału (netto). Zwrot gwarantowany dla właścicieli pokoi i apartamentów będzie wynosił w kolejnych pięciu latach 8% wartości inwestycji netto (wykorzystanie pobytu właścicielskiego, tj. maksymalnie 28 dni w roku obniża te wskaźniki odpowiednio o liczbę dni bez wynajmu). W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich apartamentów w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie rocznych zwrotów nawet do 11% inwestycji netto. Kupujący apartament w Hotelu Platinum mają także możliwość uzyskania zwrotu 23% VAT nawet, jeśli nie prowadzą działalności gospodarczej. Inwestycja została oddana do użytku w roku 2009 i od tego czasu prowadzi działalności operacyjną. Obiekt ten, dzięki skutecznym  działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym posiada dobrze ugruntowany, pozytywny wizerunek, rozpoznawalność na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Wyjątkowość tej oferty polega na tym, że kupując pokój lub apartament w tym hotelu, inwestor od dnia zawarcia umowy staje się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosi takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. Tak komfortowego dla klienta rozwiązania na polskim rynku jeszcze nie było – tłumaczy Malicki

Potencjał wzrostu wartości inwestycji bazowej oraz zysków z wynajmu

Inwestycja w pokój lub apartament hotelowy w Hotelu Platinum jest oparta o potencjał wzrostu wartości nieruchomości bazowej, tj. pokoju lub apartamentu oraz osiągane zyski z jego wynajmu w systemie condo.

Potencjał wzrostu wartości inwestycji bazowej

Hotel Platinum (www.hotelplatinum.pl) jest położony w centralnej części Ostródy w bezpośrednim sąsiedztwie centrum handlowego, a także niedaleko jeziora Drwęckiego i głównej promenady spacerowej. To obiekt czterogwiazdkowy dysponujący 56 pokojami i apartamentami, restauracją, profesjonalnym zapleczem konferencyjnym, gabinetami odnowy biologicznej, centrum zabaw dla dzieci KidzFun oraz Aquaparkiem, z którym jest połączony bezpośrednim, podziemnym przejściem.

Ostróda zwana także Perłą Mazur jest atrakcyjną turystycznie miejscowością wypoczynkową usytuowaną w ciągu dróg nr 7, 15 i 16 (łatwy dojazd z Gdańska i Warszawy). W ostatnich latach władze miasta prowadzą aktywną politykę inwestycyjną z nastawieniem na rozbudowę zaplecza turystyczno-sportowo-rekreacyjnego.

Wraz z rozwojem regionu i popularyzacją Ostródy, jako prestiżowego miejsca wypoczynku dla zamożnych Polaków i zagranicznych gości, rośnie popyt na wysokiej klasy apartamenty hotelowe dla turysty biznesowego i turysty o wysokim poziomie zasobności portfela. W okresie ostatnich dwóch lat zaobserwowano 25% wzrost cen na rynku nieruchomości luksusowych w Ostródzie. W ocenie specjalistów rynku tendencja wzrostu cen wysokiej klasy apartamentów w regionie Ostródy utrzyma się przez następne kilka lat, a w związku z intensywnym rozwojem i skutecznym kreowaniem wizerunku miasta jako kurortu turystycznego i „zagłębia” konferencyjnego, wzrost cen nieruchomości może nawet ulec znacznemu przyspieszeniu. Eksperci uważają, że rynek ekskluzywnych lokali jest dopiero na początkowym etapie rozwoju i wraz ze wzrostem zamożności Polaków będzie rósł.

Poza bogatą infrastrukturą hotelowo-rekreacyjną, Ostródzie przybędzie niebawem nowoczesne zaplecze sportowe w postaci stadionu spełniającego najwyższe światowe standardy. W budowie jest także amfiteatr na blisko 2,5 tysiąca osób oraz profesjonalne centrum targowe o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 30 ty. mkw., w którym imprezy i ekspozycje będą się odbywały przez cały rok przyciągając tysiące odwiedzających. Miasto w ramach dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Regionalnego programu „Ostróda 2012 – kreacja nowej marki regionu” planuje promocję we Francji, Belgii, Szwecji, Niemczech i Holandii, a także organizację przedsięwzięć sportowych i społeczno-kulturalnych oraz konferencji o tematyce sportowej, a także udział w miedzynarodowych targach. Miejski projekt „Ostróda 2012” został wysoko oceniony przez instytucję nadzorującą – Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski, zajmując pierwsze miejsce wśród projektów z zakresu przedsiębiorczości.

W związku z organizacją w Polsce Euro2012 liczba turystów zagranicznych zaczęła sukcesywnie wzrastać począwszy od 2011 roku. Najwyższy poziom ruchu turystycznego jest spodziewany w 2012 roku. Dodatkowo biorąc pod uwagę doświadczenia innych krajów można się spodziewać wzmożonego ruchu turystycznego także w okresie 2-4 lat po Euro2012. Na przykład w Portugalii po Mistrzostwach Europy w 2004 roku przychody branży turystycznej rosły w kolejnych 2-3 latach o 5% rocznie. Ostróda w związku z doskonałą lokalizacją oraz dobrym zapleczem hotelowo-rekreacyjnym otrzymała status centrum pobytowego na Euro2012. Władze miasta spodziewają się wyraźnego wzrostu ruchu turystycznego zarówno w okresie poprzedzającym mistrzostwa, w ich trakcie, jak również po ich zakończeniu. Również w ocenie ekspertów branży turystyczno-hotelarskiej popularyzacja miejsca w związku z mistrzostwami w piłce nożnej powinna się przełożyć na wzrost ruchu turystycznego w Ostródzie.