Dodano 2013-02-07

Ponad 25 % sprzedanych apartamentów w nowym condo hotelu Plaza w Ostródzie

Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group, sprzedał już ponad 25% pokoi i apartamentów w kolejnym obiekcie hotelowym, Condohotels Plaza, powstającym w Ostródzie. Hotel jest obecnie ukończony w 70% i prowadzone są już prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Ceny pokoi i apartamentów wahają się od 9 do 14 tys. zł netto w zależności od metrażu i lokalizacji.

Inwestorów przyciąga wyjątkowo wysoki standard hotelu, jego wyjątkowa lokalizacja nad samym brzegiem jeziora oraz atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 8% zysku rocznie przez cały okres trwania umowy, czyli 10 lat. Kupujący pokoje w Condohotels Plaza mogą uzyskać zwrot 23% VAT bez względu na to czy prowadzą, czy też nie działalność gospodarczą. Dodatkowym autem oferty jest brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem pokoi oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. Operator hotelowy bierze na siebie całość obowiązków związanych z zarządzaniem nieruchomością i obsługą gości hotelowych oraz większość kosztów utrzymania nieruchomości. Wśród inwestorów, którzy kupili pokoje w Condohotels Plaza znalazły się osoby, które wcześniej zakupiły apartamenty w poprzednich obiektach oferowanych przez Condohotels Group. Spora grupa nabywców zdecydowała się na zakup więcej niż 1 pokoju.

 

„Condohotels Group jest pionierem i liderem systemu condo w Polsce mogącym się poszczycić ponad 6-letnim doświadczeniem na rynku, kilkoma zrealizowanymi z sukcesem inwestycjami oraz rzeszą usatysfakcjonowanych inwestorów.” – komentuje Tomasz Malicki, General Manager Condohotels Group – „Pokoje i apartamenty hotelowe w systemie condo stanowią własność nabywców potwierdzoną wpisem do ksiąg wieczystych, a generowane zyski są wypłacane właścicielom w postaci stałego, gwarantowanego czynszu. Wszystko to sprawia, iż zakup pokoju w condo hotelu jest zyskowną i jednocześnie bezpieczną formą inwestowania, która łączy prestiż i komfort z pragmatyzmem lokowania kapitału.” – podsumowuje Malicki.

W Condohotels Plaza znajduje się 160 komfortowych pokoi i apartamentów, z których większość posiada tarasy lub balkony oraz wspaniały widok na jezioro i panoramę miasta. Wszystkie one zostały wykończone i wyposażone przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów.  Charakteryzuje je, podobnie jak całość obiektu, unikalny klimat nawiązujący do lokalnej fauny i flory.

Hotel jest położony w cichej i spokojnej części miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży z kompleksem pomostów i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Blisko stąd również do bulwaru spacerowego z licznymi restauracjami, kompleksu sportowego z kortami tenisowymi, amfiteatru oraz wyciągu dla narciarzy wodnych. Hotel dysponuje basenami zewnętrznymi pozwalającymi cieszyć się kąpielą w czystej i ciepłej wodzie.

Obiekt oferuje bogatą infrastrukturę, w ramach której dostępne są: restauracje tematyczne, bary, kawiarnia, winiarnia, klub nocny, kręgielnia, sala kominkowa oraz centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych. Znajduje się tu także rozbudowane zaplecze konferencyjne z nowoczesną salą mogącą pomieścić około 1000 osób, która dodatkowo może być dzielona na mniejsze pomieszczenia.

Hotel dysponuje rozbudowanym zapleczem spa&wellness, w ramach którego dostępne są liczne gabinety oferujące szeroki wachlarz zabiegów na twarz i ciało, specjalistycznych terapii oraz masaży. Dominuje w nim klimat orientalny, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w wystroju wnętrz, personelu oraz oferowanych zabiegach. Jego uzupełnieniem jest centrum odnowy biologicznej z kompleksem basenów wewnętrznych oraz saunami różnego rodzaju.

Wykonawcą obiektu jest OPB Development, firma deweloperska z ponad 22-letnią tradycją, która ma na swoim koncie szereg zrealizowanych z sukcesem inwestycji, zarówno mieszkaniowych, komercyjnych, jak i hotelowych. Operatorem hotelowym Condohotels Plaza będzie spółka należąca do grupy Condohotels, która specjalizuje się w zarządzaniu luksusowymi hotelami i obiektami rekreacyjnymi - Condohotels Management Sp. z o.o. Obecnie z sukcesem zarządza ona innymi condohotelami należącymi do grupy: Hotelem Platinum Aqua Fun & Events oraz Willa Port Conference Resort & SPA.