Dodano 2009-03-05

Ruszył program wynajmu apartamentów condo w Rezydencjach Willa Port

Pod koniec lutego właściciele apartamentów w Rezydencjach Willa Port w Ostródzie przystąpili do programu wynajmu, którego operatorem jest Condohotels. Oferta opracowana przez specjalistów firmy spotkała się z zainteresowaniem niemal wszystkich posiadaczy lokali.

„Przystąpienie do programu wynajmu było oczywiście dobrowolne a inwestorzy podejmowali decyzje biorąc pod uwagę zaproponowane przez nas warunki i wyliczenia” - wyjaśnia Tomasz Malicki, Director of Sales & Marketing Condohotels Group – „Apartamenty w systemie condo mają dwie funkcje – dla właścicieli są ich wakacyjną rezydencją, a dla gości formą komfortowego zakwaterowania w atrakcyjnym turystycznie miejscu. Dzięki uczestnictwie w programie wynajmu właściciele mogą czerpać z wynajmu apartamentów dodatkowe zyski”.

Model zarządzania obiektem opiera się na systemie wypłat procentowego zwrotu z wynajmu apartamentu, gdzie 60% całkowitego przychodu uzyskanego ze świadczenia usług noclegowych przypada dla właściciela, a 40% stanowi zwrot z wynajmu dla operatora hotelowego. Jest to bardzo atrakcyjna formuła wyliczania zysku dla inwestorów. Mogą oni liczyć na dochód w wysokości kilku tysięcy złotych rocznie. Do kosztów, które muszą ponosić zaliczają się: opłata administracyjna (1,80 PLN za metr kw.), opłata za wywóz nieczystości (10-15 PLN), abonament RTV i telekomunikacyjny (50 PLN), fundusz odtworzeniowy na pokrycie szkód spowodowanych przez gości oraz odtworzenie elementów wykończenia i wyposażenia, fundusz remontowy nieruchomości wspólnych oraz ubezpieczenie.

Condohotels jako operator ponosi wszystkie koszty zmienne związane z wyprodukowaniem noclegu oraz koszty stałe związane z programem hotelowym. W śród kosztów zmiennych mieszczą się: zużyte przez gości media, pranie, sprzątanie, ogrzewanie, kosmetyki łazienkowe oraz ubezpieczenie mienia w apartamencie. Natomiast koszty stałe związane z programem obejmują: zarządzanie, księgowość, sprzedaż, marketing, recepcję i house keeping.

Właściciel apartamentu oraz jego rodzina i przyjaciele mogą korzystać z dowolnej liczy noclegów w roku. Jedynym ograniczeniem jest fakt, iż apartament może być już zarezerwowany na dany termin przez innego gościa. Oczywiście właściciel i jego goście otrzymują specjalne zniżki pobytowe. Pierwsza osoba w apartamencie za nocleg zapłaci 30 zł a każda następna 10zł, za dzieci do lat 10 opłata wynosi 6 zł. Obowiązkowy jest także koszt końcowego sprzątania pokoju.

Rezydencje Willa Port to kompleks luksusowych apartamentów zlokalizowany w Ostródzie nad Jeziorem Drwęckim. Budynek ma powierzchnię 2300m2  i zajmuje trzy kondygnacje. Znajduje się w nim 39 kompleksowo wyposażonych apartamentów o powierzchni od 27 do 72m2. Każdy apartament posiada w pełni wyposażoną kuchnię, komfortową łazienkę i jest wyposażony w telefon oraz telewizor LCD. Wszystkie lokale mają obszerne tarasy z pięknym widokiem na Kanał Pauzeński lub Jezioro Drwęckie. Aranżacja wnętrz apartamentów zapewnia komfort i pozytywne doznania estetyczne. Wszystkie elementy wystroju zostały staranie dobrane, tak by współtworzyły spójny klimat wnętrza. Apartamenty są dostępne w trzech różnych liniach stylistycznych i o odmiennym wyposażeniu. Do wyboru są lokale w klasie Comfort, Exclusive i Prestige. W obiekcie działa recepcja z usługa concierge, gotowa spełnić wszelkie oczekiwania Naszych Gości. Zapewniamy także kompleksowe usługi związane z zachowaniem czystości i komfortu pobytu w obiekcie. Na indywidualne zamówienie organizujemy catering oraz kompleksową obsługę spotkań i konferencji. W kompleksie znajduje się w pełni wyposażona sala wielofunkcyjna o powierzchni 50m2, która jest idealnym miejscem do organizacji szkoleń, konferencji, a także spotkań towarzyskich. Wyposażono ją w duży wyświetlacz LCD oraz gniazda dostępu do Internetu. Posiada ona także bezpośrednie przejście na taras zlokalizowany tuż nad brzegiem Kanału Pauzeńskiego. Goście Rezydencji Willa Port mogą również korzystać z atrakcji oferowanych przez inne obiekty Condohotels Group zlokalizowane na terenie Ostródy: "Aquaparku Ostróda”, siłowni, kręgielni oraz od II kwartału 2009 roku z infrastruktury Hotelu Platinum****, w którym biedzie m.in. nowoczesne SPA.

Condohotels planuje również ekspansję i budowę swoich obiektów także w innych, atrakcyjnych turystycznie, miejscach  w Polsce. Firma stale poszukuje nowych lokalizacji na swoje obiekty i kupuje grunty pod ich budowę.