Dodano 2011-03-08

Sprzedana kolejna inwestycja hotelowa w systemie condo, a w planach nowe obiekty w kluczowych lokalizacjach w całej Polsce i zmiany kapitałowe

Condohotels Group, firma działająca na rynku obiektów hotelowych w systemie condo, podsumowała rok 2010 i przedstawiła nową strategię rozwoju na kolejne lata. W ubiegłym roku Spółka sprzedała niemal wszystkie pokoje i apartamenty w hotelu Willa Port Conference Resort & SPA, który rozpoczął operacyjną działalność już w styczniu br. Podpisana została umowa na zakup hotelu w mającym powstać w Olsztynie nowoczesnym budynku wielofunkcyjnym Centaurus. W najbliższych latach firma planuje tworzenie condo hoteli w wybranych miastach i kurortach wypoczynkowych – już teraz poszukuje gruntów i istniejących obiektów spełniających określone kryteria. W perspektywie kilku miesięcy w jej ofercie znajdzie się natomiast kolejny obiekt hotelowy, w którym inwestorzy będą mogli kupować pokoje i apartamenty przynoszące regularne, gwarantowane zyski z wynajmu. Firma jeszcze w tym roku zostanie przekształcona w spółkę akcyjną, prowadzi także rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami kapitałowymi.

Do końca roku 2010 Condohotels Group udało się sprzedać ponad 90% z 83 pokoi i apartamentów znajdujących się w hotelu WIlla Port Conference Resort & SPA zlokalizowanym w Ostródzie na Mazurach. Obiekt został oddany do użytku w IV kwartale ubiegłego roku a pierwszych gości przyjął już w styczniu 2011. Wraz z początkiem roku ruszył także program wynajmu i inwestorzy zaczęli zarabiać na swoich apartamentach. Pierwsze wypłaty zysków odbędą się po pierwszym kwartale br.  

Na początku tego roku firma podpisała umowę z Warmia Investment Sp. z o.o. dotyczącą zakupu hotelu w budynku wielofunkcyjnym Centaurus, który ma powstać w centrum Olsztyna. Jej wartość opiewa na 31 mln PLN. W mającym powstać kompleksie, który będzie liczył 50 tys. metrów  kwadratowych powierzchni użytkowej, znajdzie się miejsce dla hotelu, restauracji, biur, kliniki medycznej, centrum odnowy biologicznej oraz basenu. Będzie tutaj także jedyna w Olsztynie 16-torowa kręgielnia. Czterogwiazdkowy hotel ma liczyć co najmniej 150 pokoi. Wysokość biurowca będzie zróżnicowana i stopniowo ma rosnąć aż do 14 pięter. Pokoje w hotelu, który  przejmie Condohotels Group zostaną sprzedane w systemie condo. Obiekt ma działać pod marką znanej, międzynarodowej sieci. Obecnie firma jest na etapie finalizowania umowy z franczyzodawcą.

W ramach realizacji nowej strategii rozwoju, Condohotels Group poszukuje istniejących obiektów hotelowych, które mogłaby zmodernizować i sprzedać w systemie condo. Określone zostały ich konkretne lokalizacje najbardziej interesujące firmę, są to: Katowice, Warszawa, Trójmiasto, Wrocław, Łódź, Kraków, Poznań i Zakopane. „W przypadku dużych miast poszukujemy lokalizacji w ścisłym centrum, natomiast w kurortach wypoczynkowych o atrakcyjności położenia zdecyduje przede wszystkim wspaniały widok rozciągający się z okien hotelu” – tłumaczy Andrzej Moszczyński, Managing Director Condohotels Group. – „Zapraszamy do zgłaszania się do nas właścicieli istniejących obiektów spełniających te kryteria.” – dodaje Moszczyński.

Jeszcze w pierwszej połowie bieżącego roku Condohotels Group, za pośrednictwem swojego agenta sprzedaży, Condobroker Estates & Consulting,  ma zamiar wprowadzić do sprzedaży nową, nietypową, inwestycję hotelową w systemie condo. „Jesteśmy w trakcie przygotowywania tej niespotykanej dotąd na rynku oferty. Jako podmiot o ugruntowanej pozycji  w branży condo,  staramy się wyznaczać nowe trendy i proponować klientom innowacyjne rozwiązania inwestycyjne. Przygotowywany produkt spełnia te kryteria i dzięki temu powinien cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców.”  – wyjaśnia Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting – „O szczegółach dotyczących nowej oferty będziemy informowali w perspektywie Kiku najbliższych miesięcy.” – dodaje Malicki.

Condohotels Group na przełomie 3 i 4 kwartału br. ma zostać przekształcona w spółkę akcyjną. Firma prowadzi także rozmowy z kilkoma potencjalnymi inwestorami kapitałowymi, którzy są zainteresowani zaangażowaniem się w Spółkę. „Zainteresowane podmioty uważają nas za wiarygodnego i perspektywicznego partnera biznesowego, natomiast z naszego punktu widzenia wejście inwestora kapitałowego oznaczałoby nowe możliwości rozwoju i przyspieszenie tempa ekspansji sieci, która docelowa ma liczyć około 30 obiektów hotelowych w systemie condo” – opowiada Andrzej Moszczyński.