Dodano 2011-04-04

Uroczyste otwarcie Willa Port Conference Resort & SPA**** w Ostródzie

W ubiegły piątek odbyło się uroczyste otwarcie hotelu Willa Port Conference Resort & SPA**** należącego do sieci Condohotels Group. Imprezę poprowadził znany prezenter telewizyjny Maciej Kurzajewski, a swoimi występami uświetnili m.in. Irenrusz Krosny i Wawrzyniec Prasek. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele Komisji Europejskiej – prof. Günter Verheugen i Manfred Baschel, Senator RP Stanisław Gorczyca, Posłowie  - Tadeusz Naguszewski i Zbigniew Babalski, Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz, Burmistrz Ostródy – Olgierd Dąbrowski, a także Karol Strasburger wraz z żoną. W sumie impreza przyciągnęła prawie 250 gości ze świata biznesu, polityki, kultury show biznesu.

Gości przybywających na imprezę powitał lodowy posąg przedstawiający żurawia stanowiącego element logotypu Condohotels Group, którego wykonał Michał Mizuła, wicemistrz świata w rzeźbieniu lodem Alaska 2011. Kolejne lodowe rzeźby przedstawiające lilię znajdującą się w logotypie hotelu czekały na uczestników imprezy w restauracji. W czasie części oficjalnej oprócz przedstawicieli firmy głos zabrali Olgierd Dąbrowski, Burmistrz Ostródy i prof. Günter Verheugen, przedstawiciel Komisji Europejskiej oraz honorowy obywatel miasta.

„Chciałbym podziękować wszystkim znakomitym gościom, którzy odwiedzili nasz hotel w tym tak ważnym dla nas dniu. Willa Port to nasz kolejny obiekt hotelowy funkcjonujący w systemie condo i następny krok przybliżający nas do realizacji naszej strategii, która zakłada otwarcie 30 tego typu obiektów na terenie całego kraju” – opowiada Ireneusz Słowik, właściciel OPB Holding, firmy, która jest większościowym udziałowcem Condohotels Group.

„To bardzo ważny dzień dla miasta. Powstanie tego hotelu jest wyrazem długofalowej strategii, którą firma Condohotels realizuje wraz z lokalnymi władzami. Zmierza ona stworzenia w Ostródzie takiej infrastruktury, by była ona postrzegana  jako atrakcyjnego turystycznie kurort. Jednym z jej filarów jest także projekt EURO2012, a to właśnie dzięki Willa Port Conference Resort & SPA i budowanemu przez nas stadionowi nasze miasto zyskało status centrum pobytowego dla reprezentacji piłkarskich” – mówi Olgierd Dąbrowski, Burmistrz Ostródy. 

Po przemówieniach goście mieli okazję obejrzeć występ najsłynniejszego w Polsce mima i artysty kabaretowego – Ireneusza Krosnego. Po przecięciu wstęgi, którego dokonali Ireneusz Słowik, Olgierd Dąbrowski i Prezes Zarządu Condohotels Management, Tomasz Pawłowski, goście zwiedzali obiekt, który oferuje ponad 80 komfortowych pokoi i apartamentów, dwie restauracje, zaplecze konferencyjne oraz centrum spa&wellness z basenem solankowym. W jednym z pokoi czekał na nich karykaturzysta, który w ciągu kilku minut przygotowywał zabawne portrety uwieczniające gości w eleganckich wnętrzach hotelowych. W spa stworzono intymny klimat oświetlając je płonącymi świecami. W basenie pływały żywe lilie – odpowiednio wystylizowane, piękne hostessy. Na część artystyczną zaproszono gości do obu restauracji, gdzie czekały na nich obficie zaopatrzone bufety i open bary. Na scenie śpiewała wokalistka Olga Matylda Woźniak przy akompaniamencie znanego pianisty, Wawrzyńca Praska. Około godziny 21-szej rozpoczął się pokaz live cooking w wykonaniu szefa kuchni i kucharzy hotelu Willa Port Conference Resort & SPA****. Goście mogli podziwiać na żywo przygotowanie owoców morza i sushi oraz posłuchać barwnych opisów szefa kuchni, Przemysława Langowskiego. Kolejnym punktem programu była loteria wizytówkowa, w której wylosowane osoby wygrały prezenty od Hotelu – trzy weekendowe vouchery pobytowe dla dwóch osób z voucherem spa oraz nagrodę specjalną BMW – zatankowany samochód tej marki na weekend. Program artystyczny zakończył się występem teatru ognia oraz spektakularnym pokazem sztucznych ogni, które rozświetliły otoczenie i kładły się kolorowym cieniem na rozpościerające się tuż obok hotelu wody jeziora Drwęckiego. Po pokazie ogni goście bawili się do późna przy występach Olgi Matyldy z akompaniamentem saksofonisty Daniela „Banana” Polkowskiego, a później przy muzyce klubowej puszczanej przez DJ’a. Wszyscy goście otrzymali prezenty od Hotelu, wśród których znalazły się rabatowe vouchery na pobyt i korzystanie ze spa.