Dodano 2011-09-14

W Ostródzie z inicjatywy rodzimych firm powstaje pierwszy pięciogwiazdkowy hotel w regionie

14 września odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w  regionie pięciogwiazdkowego hotelu, który powstaje z inicjatywy polskich firm: OPB Development i Condohotels Group Sp. z o.o.. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz, mediów oraz firm zaangażowanych w budowę obiektu.

Hotel o roboczej nazwie Holiday Park powstanie na 4 hektarowej działce zlokalizowanej tuż nad brzegiem jeziora Drwęckiego. Z jego okien będzie można podziwiać panoramę Ostródy od strony jej głównego akwenu. Obiekt będzie miał standard *****. Będzie to pierwszy tego typu hotel, który według założeń projektantów i inwestorów od początku ma spełniać wymagania stawiane hotelom tej kategorii. Dodatkowym atutem tej inwestycji, jest fakt, iż powstaje ona z inicjatywy polskich firm i przez nie będzie ona zarządzana po uruchomieniu.  OPB Development odpowiada z budowę obiektu, natomiast za jego zarządzanie odpowiedzialna będzie Condohotels Group Sp. z o.o., która jest w trakcie negocjacji z prestiżową, międzynarodową siecią hotelarską, mających na celu pozyskanie dla budowanego obiektu rozpoznawalnej globalnie marki.

„Wartość inwestycji to ponad 65 mln PLN. Jest to jeden z największych projektów realizowanych w naszym regionie i to przez rodzime firmy.” – komentuje Ireneusz Słowik, właściciel OPB Development.

W czterokondygnacyjnym obiekcie znajdzie się ponad 150 luksusowych pokoi i apartamentów. Hotel będzie dysponował: restauracjami, kawiarnią, klubem nocnym, basenami krytymi i odkrytymi, kręgielnią, kompleksem spa&wellness oraz salami konferencyjnymi mogącymi łącznie pomieścić około 1000 osób.  Na poziomie recepcji znajdzie się także galeria z ekskluzywnymi punktami usługowymi i handlowymi.  Sąsiedztwo jeziora i plaży miejskiej z kompleksem pomostów i wypożyczalnią sprzętu wodnego podnoszą atrakcyjność lokalizacji tego obiektu.

Condohotels Group Sp. z o.o., która będzie zarządzała obiektem, oczekuje, że wysoki poziom obłożenia uda się osiągnąć m.in. nowo powstałemu centrum asportowo-rekreacyjnemu z profesjonalnym stadionem na 5 tys. widzów, budowanemu amfiteatrowi na 2,5 tys. gości oraz powstającemu w mieście centrum targowemu o powierzchni ponad 30 tys. mkw, gdzie rocznie ma się odbywać około kilkudziesięciu imprez wystawienniczych.

„Jako przedstawiciel firmy, która ma w przyszłości zarządzać tym hotelem, mogę śmiało przyznać, że zadanie to będzie dla nas dużym wyzwaniem i jednocześnie ogromną szansą mogącą wydatnie przyspieszyć realizację strategii rozwoju Ostródy, którą realizują władze miasta. – tłumaczy Tomasz Malicki, przedstawiciel Condohotels Group – „Od lat wspólnie z włodarzami zmierzamy do wykreowania marki Ostródy i pozycjonowania jej jako centrum turystycznego i konferencyjnego, w którym sezon trwa przez cały rok. Ten hotel pozwoli nam jeszcze lepiej realizować te założenia” – dodaje Malicki.

OPB Development  i Condohotels Group ściśle współpracują z władzami miasta i województwa w celu budowania potencjału ekonomicznego i turystycznego Warmii i Mazur. M.in. dzięki inwestycji hotelowej, Willa Port Conference Resort & SPA****, zrealizowanej przez firmę, Ostróda zyskała status centrum pobytowego na Euro 2012. Condohotels Group zarządza zarówno tym obiektem, jak i powstałym w roku 2009 Hotelem Platinum Aqua Fun & Events****. OPB Development wybudowało także wyciąg dla narciarzy wodnych, profesjonalny tor kajakowy, zrewitalizowało plażę miejską i wybudowało system pomostów. To OPB Development miasto zawdzięcza także Hotel Platinum, Aquapark Ostróda, Galerię Handlową czy pasaż mieszkalno-usługowy w centrum miasta. Kolejnym projektem realizowanym przez OPB Development będzie rozbudowa istniejącej galerii handlowej, która finalnie będzie jednym z największych tego typu obiektów w regionie.