Dodano 2011-04-18

Willa Port Conference Resort & SPA**** - zadowoleni inwestorzy bawili się na otwarciu hotelu po rozliczeniu wyników za pierwszy kwartał 2011r.

W ubiegły piątek odbyło się uroczyste otwarcie hotelu Willa Port Conference Resort & SPA**** w Ostródzie, które zostało zorganizowane specjalnie dla właścicieli apartamentów oraz partnerów biznesowych współpracujących z Condohotels Group. Termin imprezy zbiegł się z momentem dokonania rozliczeń pierwszych zysków z wynajmu apartamentów. Galę poprowadził Maciej Iwański, znany komentator sportowy, a swoimi występami uświetnili m.in. Krzysztof Piasecki oraz Krzysztof Kiljański.

 „Impreza miała na celu przede wszystkim podziękowanie i okazanie szacunku osobom, które zaufały naszej firmie i kupiły apartamenty w condohotelu Willa Port w Ostródzie. Chcieliśmy także docenić naszych partnerów, którzy wspierali nas w trakcie sprzedaży” – opowiada Tomasz Malicki, General Manager Condobroker Estates & Consulting, spółki odpowiedzialnej za sprzedaż inwestycji Condohotels Group.

„Nie przypadkowo wybraliśmy taki termin imprezy, chcieliśmy aby inwestorzy bawiąc się na otwarciu Hotelu znali już wyniki pierwszego rozliczenia zysków, które przyniosły ich apartamenty” – tłumaczy Tomasz Pawłowski, Prezes Condohotels Management, spółki odpowiedzialnej za zarządzaniem obiektami Condohotels Group.

Zgodnie z zapisami umów inwestorzy za pierwszy kwartał otrzymali kwoty stanowiące ¼ zagwarantowanej sumy wyrażonej jako 7,5% zainwestowanego kapitału netto. W zależności od powierzchni apartamentu oraz ceny jego zakupu właściciele zarobili w pierwszych trzech miesiącach funkcjonowania programu hotelowego pomiędzy 4 a 9 tys. netto.

Przypomnijmy, że na podstawie umowy najmu zawieranej na 10 lat w okresie pierwszych 3 lat inwestorzy otrzymali gwarancję wypłaty stałych kwartalnych rent o łącznej wartości stanowiącej 25% zainwestowanego kapitału (netto). Zwrot gwarantowany dla właścicieli apartamentów wynosi w pierwszych trzech latach odpowiednio: 7,5%, 8,5% oraz 9% wartości inwestycji netto. W kolejnych latach całkowity przychód z wynajmu wszystkich apartamentów w hotelu jest dzielony pomiędzy inwestorów i operatora w proporcji 50/50. Zyski dla inwestorów przydzielane są według zasady „wspólnego worka”, gdzie podział następuje według metrażu posiadanego apartamentu. Według wstępnych szacunków firmy w kolejnych latach jest możliwe osiąganie zysków nawet do 14% inwestycji netto.

Impreza przyciągnęła ponad 200 uczestników, którzy bawili się do późna przy występach kabaretowych Krzysztofa Piaseckiego, recitalu Krzysztofa Kiljańskiego, pokazie teatru ognia, live cooking show w wykonaniu szefa kuchni Willa Port, Przemysława Langowskiego oraz wokalnych popisach formacji Nasty Ladies i Krzysztofa Golonki w freestyle’u piłkarskim.  Goście przed wejściem do hotelu mogli zobaczyć jedną z dwóch łodzi motorowych marki Cobalt niedawno zakupionych przez firmę i pozostających do dyspozycji właścicieli apartamentów oraz innych osób odwiedzających obiekt. Zarówno w programie imprezy, jak i zastosowanej scenografii i multimediach znalazły się akcenty nawiązującego do tematyki piłkarskiej związane z faktem, iż hotel, wraz ze stadionem miejskim, zyskał status centrum pobytowego na EURO2012.