Dodano 2012-08-30

Zakończono sprzedaż pokoi i apartamentów w kolejnym hotelu należącym do Condohotels Group

Condobroker Estates & Consulting, część Condohotels Group, zakończył sprzedaż pokoi i apartamentów w kolejnym obiekcie hotelowym, Hotelu Platinum Aqua Fun & Events**** zlokalizowanym w Ostródzie. W sumie nabywców znalazło 50 pokoi i 6 apartamentów, których ceny zaczynały się od 239 tys. PLN netto (pokój o metrażu 24 mkw.). Sprzedaż rozpoczęła się w sierpniu 2011r., trwała więc około roku. W grupie inwestorów dużą część stanowili klienci powracający oraz osoby, które zakupiły więcej niż jeden pokój. Nabywcy już od chwili podpisania aktu notarialnego uczestniczyli w podziale zysków z tytułu najmu ich pokoi. Wypłaty pierwszych rent miały miejsce jeszcze pod koniec ubiegłego roku. W ciągu najbliższego kwartału Condohotels Group przedstawi kolejną inwestycję, która będzie sprzedawana w systemie condo.

Inwestorów przyciągał atrakcyjny model biznesowy gwarantujący osiągnięcie 8% zysku rocznie, a po pierwszych 5 latach minimum 8%. Hotel Platinum wyróżniał także fakt, iż obiekt ten w chwili rozpoczęcia sprzedaży był w pełni wykończony, oddany do użytku i od ponad 2 lat z sukcesem prowadził działalność operacyjną osiągając satysfakcjonujący poziom obłożenia. Hotel ten, dzięki skutecznym działaniom marketingowym, PR i sprzedażowym, posiada dobrze ugruntowaną pozycję na rynku, a także rozbudowaną bazę obecnych i potencjalnych klientów indywidualnych i korporacyjnych. Inwestorzy, którzy nabyli pokoje i apartamenty byli włączani do programu hotelowego z chwilą podpisania aktów notarialnych, a pierwsze wypłaty kwartalnych rent miały miejsce jeszcze w roku 2011.

Dodatkowym autem oferty był, niespotykany dotąd na rynku, brak jakichkolwiek kosztów związanych z umeblowaniem i wyposażeniem pokoi oraz zminimalizowane koszty utrzymania nieruchomości – inwestor pokrywa jedynie koszt funduszu remontowego, podatku od nieruchomości i gruntowego. W przypadku tej inwestycji każdy kupujący, nawet nie prowadząc działalności gospodarczej, mógł ubiegać się o zwrot 23% VAT.

Wyjątkowość tej oferty polegała na tym, że kupując pokój lub apartament w Hotelu Platinum, inwestor od dnia zawarcia umowy stawał się „udziałowcem” dobrze funkcjonującego, sprawdzonego biznesu i nie ponosił takiego ryzyka, jak w przypadku inwestycji będących jeszcze na etapie budowy. – tłumaczy Tomasz Malicki, General Manager Condohotels Group – Kolejnym wyróżnikiem tej inwestycji  było innowacyjne rozwiązanie polegające na wyeliminowaniu wszelkich kosztów związanych z umeblowaniem apartamentu. – dodaje Malicki.

Wśród inwestorów, którzy kupili pokoje w Hotelu Platinum znalazły się osoby, które wcześniej zakupiły apartamenty w poprzednich obiektach oferowanych przez Condohotels Group. Spora grupa nabywców zdecydowała się na zakup więcej niż 1 pokoju.

To, że wracają do nas klienci, którzy już posiadają pokoje w naszych obiektach, a także fakt, iż duża część inwestorów decydowała się na zakup więcej niż jednej jednostki w Hotelu Platinum, świadczy o poziomie naszej oferty i potwierdza, iż rzetelnie wywiązujemy się ze swoich zobowiązań wobec klientów. – komentuje Malicki.

Kolejna inwestycja, która w najbliższym kwartale zostanie wprowadzona do sprzedaży to 5*kompleks hotelowy  powstający w Ostródzie, tuż przy brzegu jeziora Drwęckiego i plaży.